Metaloskopia i metaloterapia cz. 14
Napisane w Metaloskopia i metaloterapia przez admin On Luty 14, 2017 Tagi: psychologia odżywiania się, psychologia o miłości, psychologia o człowieku, psychologia o kobietach, psychologia pracy, psychologia procesuMożna także u zdrowego, lecz wrażliwego człowieka wywołać metalami kontrast czuciowy. Nazywam tym wyrazem anestezję z jednej strony ciała, przy hiperestezji czyli nadczułości z drugiej. Najpospoliciej udaje się to przy przyłożeniu srebra do jednej ręki a miedzi do drugiej. Już po kilku minutach sprawdzić można szpilką, że tam gdzie było srebro, powstało znieczulenie, a tam gdzie miedź – podniecenie czucia. Niekiedy nadto powstaje podwójny kontrast czuciowy, polegający na tym, że wokoło krążka skóry znieczulonego, powstaje obrączka nadczułości; wokoło krążka nadczułości – obrączka znieczulenia.
Skoro jest wiadomy metal czynny dla danego organizmu, i jeżeli po kilkuminutowej próbie przekonywamy się, że skórę rozgrzewa/ można być pewnym, że za pomocą tego metalu choroba ustąpi, albo przynajmniej zmniejszy się. Każdy więc paralityk, który po przyłożeniu do chorej części danego metalu, odczuwa ciepło – może mieć nadzieję wyzdrowienia a przynajmniej polepszenia przy uważnie prowadzonej kuracji.
To zastrzeżenie, co do umiejętności prowadzenia kuracji, jest koniecznym; a wynika ono już z tego, com powiedział wyżej o sprzecznym działaniu jednego i tego samego metalu, gdy przylega do ciała przez czas dłuższy. Powiem więcej: z doświadczeń moich wynika, że panujące dziś w metaloskopii przypuszczenie o skuteczności pewnego tylko metalu lub pewnej tylko kombinacji metalów dla danego organizmu, jest bardzo względne.
Polecane:
- Metaloskopia i metaloterapia cz. 22 Tym sposobem fakt powrotu wchodzi w obręb szerszego znaczenia prawa działania wstecznego. Wszystkie te prawa stają się podwójnie obowiązującymi, gdy działamy nie w stanic normalnym, lecz w śnie magnetycznym - tylko że wówczas reagnetyzer posiada…
- Metaloskopia i metaloterapia cz. 12 Nawet przy znoszeniu anestezji przeniesionej, bez czułość wracała tylko w części, na przestrzeni ograniczonej, i w końcu ustąpiła na czas dłuższy, po bolesnej spazmatycznej reakcji. Samo się przez się rozumie, że zjawisko przeniesienia może być…
- Metaloskopia i metaloterapia cz. 20 Podobnież termometrem stwierdzić można podniesienie się ciepłoty w organizmie sparaliżowanym, na który działa metal czynny. W jednym np. wypadku połowicznego znieczulenia, termometr włożony pod pachę wskazywał z lewej strony, chorej, 36,5° C., z prawej, niby…
To Cię zainteresuje:
– Szkolenia sepowskie
– układanie bruku
– uprawa zbóż
– utylizacja psów wrocław
– wibroflotacja
– wywóz odpadów – Poznań
– wywóz śmieci piaseczno
– alpiniści warszawa
– altana śląskie
– alufelgi tarnów